Wkładki urologiczne – dyskretny wybór dla osób aktywnych

Wkładki urologiczne – dyskretny wybór dla osób aktywnych

21 września 2021 0 przez adminpolecanko

Wkładki na nietrzymanie moczu, czyli wkładki urologiczne są obecnie stosowane przez wiele osób. Jakie są wskazania do ich używania? Jak dobrać najlepsze wkładki? Sprawdź najważniejsze informacje o wkładkach urologicznych!

Wkładki urologiczne – jakie mają zastosowanie?

Wkładki to ogólna nazwa stosowana na wyroby chłonne umieszczane w bieliźnie. Do tej kategorii zaliczane są także wkładki urologiczne, które używane są w nietrzymaniu moczu.

Za pomocą wkładek urologicznych można uzyskać ochronę przed skutkami mimowolnego wycieku moczu jak plamy, uczucie wilgoci, nieprzyjemny zapach. Jednocześnie są one na tyle cienkie, że są bardzo dyskretne i nie odznaczają się pod noszoną odzieżą.

Wkładki urologiczne używane są głównie w kropelkowym, lekkim i średnim nietrzymaniu moczu. Nie sprawdzają się w przypadkach ciężkiego nietrzymania moczu, na który polecane są wyroby o większej chłonności jak majtki chłonne, pieluchomajtki.

Jak zbudowane są wkładki na nietrzymanie moczu?

Wkładki na nietrzymanie moczu są miękkimi, cienkimi, elastycznymi wyrobami, które dobrze dopasowują się do kształtów ciała, a dzięki temu nie ograniczają aktywności.

Budowa wkładki urologicznej:

  • Wkład chłonny – pochłania on wilgoć i utrzymuje ją we wnętrzu wkładki.
  • Pasek klejący do przyklejania do bielizny.
  • Miękka i przyjazna dla skóry otoczka.
  • Osłonki boczne – zabezpieczają przed wyciekami.
  • System zabezpieczający przed nieprzyjemnym zapachem.

Budowa wkładek różni się w zależności od płci, na przykład Seni Man Super dostosowane są specjalnie do budowy anatomicznej mężczyzn.

Czy można uzyskać refundację wkładek urologicznych?

Wyroby chłonne jak wkładki, na przykład Seni Lady Plus dla kobiet, można kupić z refundacją w sklepach medycznych i aptekach.

Obowiązująca na wyroby chłonne, w tym wyroby marki Seni refundacja NFZ pozwala na uzyskanie dofinansowania ich zakupu u osób spełniających określone kryteria, między innymi u osób z chorobami nowotworowymi.