Zima zbliża się wielkimi krokami. Jak wybrać buty zimowe dla dziecka?

Zima zbliża się wielkimi krokami. Jak wybrać buty zimowe dla dziecka?

20 września 2021 0 przez adminpolecanko

Gdy temperatury na dworze spadają, pojawia się mróz i zaczyna padać śnieg, trzeba sięgnąć po specjalne buty dziecięce. Jakie obuwie zimowe najlepiej sprawdzi się na spacery i zabawę w białym puchu?

Dobre buty zimowe dla dziecka – czyli jakie?

W sklepach już wczesną jesienią można znaleźć nowe kolekcje butów zimowych dla dzieci. W salonach firmowych i sklepach specjalistycznych, na przykład medycznych, można dostać je także przez cały rok.

Aby kupić odpowiednie obuwie zimowe dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Dobre buty na zimę dla dziecka powinny być:

  • Wysokie – powinny zasłaniać kostkę i zapobiegać dostawaniu się śniegu do wnętrza.
  • Odporne na wilgoć – dzięki temu nie będą przeciekały, gdy maluch będzie chodzić po śniegu.
  • Ciepłe – muszą wyróżniać się wysokim poziomem termoizolacji.
  • Antypoślizgowe – zapobiegają niebezpiecznemu poślizgnięciu się na lodzie.
  • Łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu – także samodzielnie przez dziecko.

Buty zimowe dla dzieci – fasony

Aby kupić dobre buty zimowe dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka fasonów, które będą nadawały się zarówno na co dzień, jak i do zimowych zabaw.

Do codziennego używania najczęściej kupowane są dziecięce kozaki. Tutaj każdy dobry sklep z butami dla dzieci może zaoferować ciekawe modele zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Kozaki najczęściej wykonane są z materiału jak skóra, zamsz albo ich imitacje. Mogą być też zdobione futerkiem.

Do zimowej garderoby dziecka warto także dodać śniegowce chłopięce dostępne na https://dlastopy.pl/170-sniegowce-chlopiece. Są to wysokie buty o wysokiej izolacji od chłodu i ścisłym przyleganiu do nogi, dlatego idealnie nadają się na zabawy w śniegu i do uprawiania sportów zimowych. Często śniegowce dziecięce mają także specjalną termoizolację w formie grubego ocieplenia z owaty.

Warto pamiętać o tym, by buty były odpowiednio dopasowane – niewłaściwe dobrane spowodują dyskomfort, a nawet mogą sprzyjać wadom rozwojowym stóp.